Блог

Како до вкусни палачинки?

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или со некои од оние палачинки со неверојатен вкус подготвени од најиновативните кулинарски мајстори.     Десертите навистина заземаат посебно место во нашите срца, особено кога тој величенствен вкус ќе го поттикне

Солени мафини од Fantasia – нешто за што вреди да се разбудите наутро

Нема ништо подобро од вкусен појадок за почеток на денот , а кога истиот го готвите за целото семејство, тогаш на задоволството му нема крај. Во време кога животот стана навистина брз , најдобрата варијанта за сите домаќинки е нешто што се подготвува за кратко време , а истовремено е толку вкусно и

Палачинки со банана, чоколаден крем и ореви

Омилени на сите генерации! Кој може да одолее на највкусните палачинки со банана, чоколаден крем и ореви? Идеални се за појадок со чаша млеко, а добредојдени се и како десерт после ручекот или вечерата. Инспирирани од Fantasia Pancake Mix и чоколадниот крем со лешници–Чокола на Vincinni ви припреми

Фантазија во кујна – задоволство за сите сетила!

Постои еден неверојатен свет на фантазија во мојата кујна. Свет во кој се мешаат неодоливи мириси и вкусови во кои уживаме со целото семејство. Свет во кој делиме насмевки и уживање со секој вкусен залак. Тоа е нашиот свет Fantasia–задоволство за сите сетила! Откако почнавме да го консумираме богат

Како да направите поинаква роденденска прослава?

Торта расцепкана на размачкани парчиња, гости кои доцнат повеќе од еден час, руска салата, кифлички и куп неуспешни фотки објавени на Facebook – најчестата реалност на нашите родендени. Сите би сакале да направиме нешто поинакво, да направиме забава за која ќе се зборува или барем ќе изгледа добро

„Фантазија“ влезе на пазарот со модерен маркетиншки пристап

Да се воведе нов бренд на пазарот воопшто не е едноставна работа . Тоа бара многу знаење, вештини и креативност да се изоди патот до потрошувачот . “ Фантазија “ е најновиот бренд во семејството на Макпрогрес кој истиот го воведува на пазарот со модерен маркетинг пристап. Најавата за новиот член во

Најоткачените идеи за палачинки кои можете сами да ги направите

Нема човек кој не се радува на палачинки. Солени, слатки, со крем или со џем, на нашето поднебје секогаш биле едно од омилените домашни задоволства и со нетрпение сме ги чекале кога ги правеле нашите баби или мајки. Но потоа, пораснуваме и сфаќаме дека иако навидум изгледа така, воопшто не е лесно

Вечерно дружење со омилената серија и омилените солени мафини!

Има ли подобро нешто од вечер поминатa во домашен амбиент со нов филм или нова епизода од омилената серија ?! Ако немате листа со филмски наслови што ја дополнувате со препораки од пријателите , би можеле да ви го олесниме изборот со неколку тематски предлози. Можете, на пример, да одберете филм со

Солените мафини на Fantasia се новиот хит меѓу македонските кулинарски блогерки

Смеса за солени мафини–производот што ги воодушеви вештите и помалку вештите домаќинки… Сузана Марјановиќ е горда кулинарка која стои зад блогот Бибер и Ванила и редовно им се посветува на оние рецепти што се навистина изводливи, се прават со достапни намирници и не бараат вештини на италијански

Смесите за солени мафини и крекери „Фантазија“ се иновација и на светскиот пазар

Технолози, дизајнери и маркетери од Макпрогрес повеќе од две години работеа на креирањето на асортиманот на „Фантазија“ , неговото тестирање и лансирање , а денес тие се дел од нашето секојдневие Фантазија е најновиот бренд на македонска кондиторска компанија Макпрогрес . Оваа линија на полуготови